Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Tenax un Celtnieks ar uzvarām sāk Rīgas čempionātu

2016-09-02

Šovakar ar uzvarām Rīgas atklāto čempionātu uzsāka iepriekšējā čempionāta divas labākās komandas – čempioni Dobeles "Tenax" un vicečempioni "Celtnieks Rīga".

Rīgas čempionātu šogad atklāja Dobeles "Tenax" un "Ogre/Miandum" komandu spēkošanās, kas aizvadīja maču Dobelē. Pēc aizvadītas pusotras minūtes rezultātu atklāja viens no dobelnieku līderiem Andis Ērmanis, un arī turpinājums veiksmīgāks bija "Tenax" komandai, kas 13.minūtē pēc jau pieminētā Ērmaņa rezultatīvā uzbrukumā panāca +5 (9:4). Tiesa, nākamo desmit minūšu laikā "Ogre/Miandum" mājinieku pārsvaru likvidēja (11:11 spēles 22.minūtē), taču puslaika galotne atkal veiksmīgāka bija Dobelei – 18:14 pēc pirmajām 30 minūtēm.

Otrā puslaika sākumā "Tenax" izdevās panākt sešu vārtu pārsvaru , taču pateicoties Arta Kurmēna, Arta Laganovska un Uvja Strazdiņa rezultatīvajam sniegumam līdz puslaika vidum Ogre pietuvojās līdz minimumam – 25:24. Tam gan sekoja kārtējais dobelnieku atrāviens un sasniegts arī lielākais pārsvars spēlē (33:26). Visā spēlē dobelnieki uzvarēja ar 34:29.

Otrajā spēlē tikās "Celtnieks Rīga" un "Jūrmalas Sports". Spēles ievadā jūrmalnieki ieguva 3:1, vēlāk palielināja pārsvaru līdz trim vārtiem (5:2), tomēr nespējot tikt galā ar Artūru Lazdiņu, atdeva ne tikai iniciatīvu, bet arī vadību – puslaika vidū pēc kārtējiem Lazdiņa gūtajiem vārtiem "Celtnieks" pirmoreiz pārņēma vadību – 6:5. Lai arī "Jūrmalas Sportam" izdevās vairākkārt atjaunot vadību, puslaika pēdējās septiņu minūšu laikā "Celtnieks" guva sešas bezatbildes vārtus un no 8:9 panāca 14:9. Jau pirmajā puslaikā Lazdiņa rēķinā 10 vārti!

Pēc pārtraukuma rīdzinieki stabili saglabāja 3-5 vārtu pārsvaru, bet pēc nospēlētām desmit minūtēm palielināja to līdz +6. "Jūrmalas Sportam" tā arī neradās pretargumenti, ar kuriem apturēt mājiniekus. Gluži otrādi – "Celtnieks" vēl vairāk atrāvās un maksimālo pārsvaru panāca tieši spēles galotnē, kad pēc Laura Eglīša metiena panāca 27:19.

Nākamās Rīgas čempionāta spēles tiks aizvadītas 7. septembrī, kad plkst. 19:00 "Ogre/Miandum" sacentīsies ar ASK/LSPA, bet 19:30 "Jūrmalas Sports" Spuņciemā uzņems MSĢ/LAT-98.

Rīgas čempionāta A apakšgrupā spēlē "Celtnieks Rīga", "Jūrmalas Sports" un MSĢ/LAT-98, bet B apakšgrupā – Dobeles "Tenax", "Ogre/Miandum" un ASK/LSPA. Turnīrs norisinās no 2. līdz 11. septembrim. Cīņas par medaļām turpinās katras grupas divas labākās komandas – grupu uzvarētājas spēlēs par 1. vietu, savukārt otro vietu ieguvējas savā starpā cīnīties par bronzu. Finālspēles norisināsies 11. septembrī O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta zālē (Skrindu ielā 1), attiecīgi, plkst. 13:00 (par 3. vietu) un plkst. 15:00 (par 1. vietu).