Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Tenax un Celtnieks iekļūst Rīgas čempionāta finālā

2018-09-01

Šodien par Rīgas atklātā čempionāta finālistēm kļuva Dobeles "Tenax" un "Celtnieks Rīga", kas savos pusfināla pāros pieveica, attiecīgi, ASK/LSPA un Ogri.

Šogad Rīgas atklātajā čempionātā piedalās piecas komandas – Dobeles "Tenax", "Celtnieks Rīga", HK "Ogre", ASK/LSPA un Skrīveri/Aizkraukle. Iepriekšējās sezonas divas spēcīgākās komandas "Tenax" un "Celtnieks" turnīrā iesaistīsies tikai no pusfināla, kamēr pārējās trīs cīnās par divām ceļazīmēm uz pusfinālu, izspēlējot apļa turnīru. Apakšgrupā pārliecinošu sniegumu nodemonstrēja handbola klubs "Ogre", kas pārliecinoši apspēlēja gan Skrīveri/Aizkraukle (30:17), gan ASK/LSPA (37:25), triumfējot grupā. Cīņā par otro vietu un otro ceļazīmi uz pusfinālu ASK/LSPA līdzīgā spēlē tika galā ar Skrīveri/Aizkraukle komandu (31:27).

Pusfināla pirmajā spēlē laukumā devās pašreizējie Rīgas čempioni "Tenax" un ASK/LSPA. Armijnieki uz spēli bija ieradušies vien septiņu spēlētāju sastāvā, turklāt bez vārtsargiem, tādējādi vārtos nācās stāties Gunāram Liepiņam.

Spēles pirmās minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, vispirms vadībā izvirzoties ASK/LSPA, pēc tam to pārņemot dobelniekiem. Tomēr līdz pat 11.minūtei tālāk par vieniem vārtiem atrauties "Tenax" neizdevās, kas lielā mērā bija jau pieminētā Liepiņa nopelns, kurš armijnieku vārtos atvairīja vairākus metienus. Pakāpeniski gan dobelnieki palielināja pārsvaru, pēc vairākiem Anda Ērmaņa un Renāta Hovratoviča vārtiem panākot +7 (14:7), bet puslaiks tika noslēgts ar sešu vārtu pārsvaru – 16:10.

Otrā puslaika sākumā Ērmanis un Bilkštis panāca +8, bet 37.minūtē pēc jau pieminētā Bilkšta metiena "Tenax" pārsvars pirmoreiz sasniedza desmit vārtus – 21;11. Turpinājumā dobelnieku pārsvars vairs nepalielinājās, svārstoties 7-10 vārtu robežās. Visā spēlē "Tenax" bija pārāki ar 31:22, pārliecinoši sasniedzot Rīgas čempionāta finālu. Ansis Bilkštis Dobeles uzvaru kaldināja ar 10 vārtiem, Andis Ērmanis guva astoņus.

Otrajā pusfinālā pārī sacentās "Celtnieks Rīga" un "Ogre". Artim Kurmēnam, kurš starpsezonā pārgāja pie rīdziniekiem, šī bija pirmā spēle pret savu bijušo komandu, debiju oficiālās spēlēs rīdzinieku rindās piedzīvoja krievu leģionārs Vladislavs Košmans.

Spēles sākumā komandas apmainījās ar neprecīziem metieniem, bet spēles rezultāts tika atklāts otrās minūtes beigās, kad rīdziniekus vadībā izvirzīja Rihards Leja. Vēlāk vadību vairākkārt pārņēma Ogre (3:2, 4:3), bet "Celtnieks" atbildēja ar četriem vārtiem pēc kārtas, iekrājot +3 (7:4). Rīdziniekiem vadību izdevās noturēt ilgāku laiku, taču tuvojoties puslaika izskaņai Ogrei, izmantojot mājinieku kļūdas, panāca pretiniekus un galotnē arī pārņēma vadību. Punktu puslaikam pielika Ivars Brics, būdams precīzs pēdējā sekundē – 16:15 Ogres labā pēc pirmajām 30 minūtēm.

Otrā puslaika sākumā Ogres handbolisti palielināja savu pārsvaru līdz +3, bet pakāpeniski rīdziniekiem izdevās rezultātu līdzsvarot un 40.minūtē pēc Artūra Lazdiņa metiena atgūt vadību (21:20). Ogre atbildēja ar trim vārtiem pēc kārtas, atkal vēršot rezultātu sev par labu (23:21), taču tam sekoja vairākas neizmantotas iespējas un noraidījumi, ko "Celtnieks" izmantoja, pakāpeniski pārņemot iniciatīvu. Pēdējās 15 minūtes rīdzinieki uzvarēja ar 12:4, nokārtojot drošu uzvaru ar 34:28. Deviņi vārtu uzvarētāju labā Vladislavam Košmanam (attēlā), septiņi – Rihardam Lejam. Ogrei septiņus guva Artis Laganovskis.

Svētdien plkst. 13:00 par bronzu sacentīsies ASK/LSPA un Ogri, bet cīņā par Rīgas čempionu titulu pašreizējie čempioni Dobeles "Tenax" plkst. 15:00 spēkosies ar "Celtnieks Rīga".