Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Tenax sakauj Celtnieku un ceturto gadu pēc kārtas triumfē Rīgas čempionātā

2015-09-13

Šodien par Rīgas atklātā čempionāta uzvarētājiem jau ceturto gadu pēc kārtas kļuva Dobeles Tenax, kas ASK zālē Rīgā ar 27:17 sakāva Celtnieks Rīga. Trešo vietu izcīnīja Jūrmalas Sporta handbolisti.

Rīgas čempionāta finālistiem šī bija pirmā tikšanās kopš LHF kausa finālspēles, kurā dramatiskā cīņā ar 26:25 uzvarēja Celtnieka handbolisti, turklāt paveica to pretinieku laukumā. Dobelniekiem šis zaudējums noteikti vēl bija gana svaigā atmiņā, lai maksimāli koncentrētos revanšam un Rīgas čempionu titula nosargāšanai.

Jau spēles pirmo piecu minūšu laikā Tenax izvirzījās vadībā ar 5:2, liekot Celtnieka galvenajam trenerim Arnim Butanam pieprasīt minūtes pārtraukumu. Būtiskus uzlabojumus rīdzinieku spēlē gan tas nenesa – krietni pārliecinošāk laukumā darbojās dobelnieki, kamēr Celtnieka handbolisti ar vārtu guvumiem izcelās vien epizodiski. Četrarpus minūtes līdz puslaika beigām Tenax panāca pat +9 (15:6), bet puslaiku noslēdza ar astoņu vārtu pārsvaru – 16:8.

Arī otrā puslaika sākumā Tenax dominēja laukumā, pirmajā desmitminūtē veicot izrāvienu 5:1 un panākot jau 21:9 savā labā. Nākamo desmit minūšu laikā dobelnieki savu pārsvaru palielināja līdz maksimālajam atrāvienam – plus 15 (25:10). Spēles izskaņā rīdzinieki nedaudz samazināja rezultāta starpību, tomēr Tenax uzvara tik un tā ļoti pārliecinoša – 27:17. Dobeles komandai triumfs Rīgas atklātajā čempionātā jau ceturto gadu pēc kārtas!

Spēlē par trešo vietu laukumā devās Jūrmalas Sports un MSĢ/LAT-98. Pērn abas komandas palika aiz labāko trijnieka, jūrmalniekiem ieņemot ceturto, bet murjāņiešiem piekto vietu. Ņemot vērā, ka grupu turnīrā MSĢ komanda tikai sīvā cīņā piekāpās Celtniekam, arī bronzas spēle solīja intrigu.

Tas arī pierādījās pirmajā puslaikā, kad rezultāts ritēja punkts punktā. Jūrmalnieki pirmie guva vārtus, tomēr tālāk par vienu vārtu pārsvaru iegūt nespēja. Lai arī MSĢ/LAT-98 pirmajās 30 minūtēs vadībā tā arī nepabija, Jūrmalai viegli neklājās. Vēl neilgi pirms puslaika pārtraukuma rezultāts bija neizšķirts, bet Jūrmalas Sportam vienu vārtu pārsvaru nodrošināja Rolanda Ivanova puslaika izskaņā realizētais soda metiens – 7:6.

Būtisks pavērsiens notika otrā puslaika ievadā, kad jūrmalnieki guva četrus vārtus pēc kārtas, panākot 11:6. Tas izrādījās lūzuma punkts spēlē, jo šo deficītu MSĢ atspēlēt vairs nespēja, turklāt salūza pavisam, ļaujot Jūrmalas Sportam noslēgt turnīru ar graujošu uzvaru – 26:12.