Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Rīgas čempioni Celtnieks sāk ar pārliecinošu uzvaru

2017-08-30

Iepriekšējā gada Rīgas atklātā čempionāta uzvarētāji "Celtnieks Rīga" šovakar veiksmīgi uzsāka šī gada turnīru, pirmajā spēlē viesos pārliecinoši apspēlējot "Jūrmalas Sportu" - 37:24.

Jāatgādina, ka šogad Rīgas čempionātā piedalās sešas komandas, kas sadalītas divās apakšgrupās – A grupā startē "Celtnieks Rīga", "Jūrmalas Sports" un "Ogre/Miandum", savukārt B grupā cīnās "Tenax Dobele", MSĢ/LAT-2000 un ASK/LSPA.

Šovakar Rīgas čempionāts tika iesākts ar pašreizējo Rīgas un arī Latvijas čempionu "Celtnieks Rīga" dueli pretinieku laukumā Kauguros pret "Jūrmalas Sportu". Rīdzinieki iesāka ļoti pārliecinoši jau sākumā panākot 2:0, bet desmitajā minūtē iegūstot arī 8:3 vadību. Puslaika vidū jūrmalniekiem izdevās sadeldēt viesu pārsvaru (10:8), taču turpinājums viennozīmīgi pagāja Rīgas čempionu zīmē, kas puslaika pēdējās sešās minūtēm mājiniekiem neļāva gūt vārtus, bet paši savu atrāvienu palielināja līdz astoņiem vārtiem – 18:10.

Otrā puslaika sākumā trīsreiz rezultatīvi izceļoties veiksmīgi spēlējošajam Rihardam Lejam, "Celtnieks" pirmoreiz sasniedza un pārsniedza desmit vārtu pārsvaru – 23:12. Rīgas komanda turpināja dominēt arī vēlāk un 48.minūtē pēc bijušā Jūrmalas spēlētāja pirmajiem gūtajiem vārtiem jaunajā komandā panāca jau +16 (33:17). "Jūrmalas Sports" spēja dažus vārtus atspēlēt, tomēr "Celtnieka" uzvara vienalga iespaidīga – 37:24.

Uzvarētāju labā septiņus vārtus guva Rihards Leja (attēlā), bet pa piecām reizēm izcēlās Artūrs Lazdiņš un Ritvars Balceris. Zaudētājiem septiņi vārti komandas jaunieguvuma Māra Grēbera rēķinā, kurš vēl pērn pārstāvēja ASK/LSPA.

Rīgas atklātā čempionāta grupu turnīra spēles turpināsies arī nedēļas nogalē – piektdien plkst. 19:30 Dobeles "Tenax" savā laukumā uzņems MSĢ/LAT-2000, 2. septembrī plkst. 18:00 "Ogre/Miandum" spēkosies ar "Jūrmalas Sportu", bet 3.septembrī plkst. 17:00 ASK/LSPA mērosies spēkiem ar Dobeles "Tenax". Noslēdzošās Rīgas čempionāta apakšgrupu spēles, kā arī finālspēles notiks nākamnedēļ. Turnīra finālā sacentīsies katras apakšgrupas uzvarētājas, bet par trešo vietu – otro vietu ieguvējas. Finālspēles 9. septembrī notiks Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā plkst. 13:00 (spēle par trešo vietu) un 15:00 (spēle par pirmo vietu).

Rīgas atklāto čempionātu rīko Latvijas Handbola federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.