Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Celtnieks trillerī iekļūst finālā, par bronzu cīnīsies Ogre/Miandum un ASK/LSPA

2017-09-06

Šovakar noslēdzās Rīgas atklātā čempionāta apakšgrupu turnīrs. A apakšgrupā līderu duelī pašreizējā čempione "Celtnieks Rīga" neticami izglābās pret "Ogre/Miandum", cīnoties neizšķirti, kas rīdziniekiem nodrošināja vietu finālā, bet B apakšgrupā ASK/LSPA līdzīgā cīņā ar 30:29 pieveica MSĢ/LAT, nodrošinot sev spēli par trešo vietu.

A apakšgrupā gan "Celtnieks Rīga", gan "Ogre/Miandum" savās pirmajās spēlēs bija pārspējušas "Jūrmalas Sportu", attiecīgi, ar 37:24 un 27:23. Šo komandu duelī vajadzēja noskaidroties otrajam Rīgas čempionāta finālistam.

Spēles rezultātu pēc nospēlētas pusotras minūtes atklāja viens no rīdzinieku līderiem Artūrs Lazdiņš, bet turpinājumā vadībā pabija abas komandas, taču lielākoties pārsvaram nepārsniedzot vienus vārtus. Puslaika vidusdaļā ogrēniešiem izdevās veikt izrāvienu 4:0, neļaujot rīdziniekiem gūt vārtus deviņas minūtes. Šajā laikā "Ogre/Miandum" no sev nelabvēlīgā 6:7 panāca 10:7 savā labā un vadību prata noturēt līdz pat puslaika beigām – 12:11.

Otrajā puslaikā spēle ritēja punkts punktā, biežāk vadībā esot Ogrei, bet rīdziniekiem atspēlējoties. Vien 44.minūtes ievadā Lazdiņš atguva vadību rīdziniekiem, kas vēlāk, pēc diviem Igora Ignatjeva vārtu guvumiem, panāca arī +2 (24:22), tomēr "Ogre/Miandum" atbildēja ar trim vārtiem pēc kārtas un atkal pārņēma vadību (25:24), turklāt ogrēniešu vārtos teicami darbojās Jānis Noviks, neitralizējot rīdzinieku bīstamos uzbrukumus. Taču tas nebija vēl izšķirošais pavērsiens. Pēdējo minūti "Ogre/Miandum" iesāka ar divu vārtu pārsvaru, taču trillera cienīgā galotnē to nespēja nosargāt – 11 sekundes līdz beigām Kaspars Lisovskis samazināja rezultātu līdz minimumam, tam sekoja Arta Laganovska kļūda piespēlē, ko divas sekundes līdz finālsirēnai vārtu guvumā pārvērta Aivars Čikuts, gūstot savus vienīgos vārtus spēlē un panākot neizšķirtu – 27:27.

Gan rīdzinieki, gan ogrēnieši grupu turnīru noslēdza ar trim punktiem, taču labākas vārtu attiecības dēļ finālā iekļuva pašreizējie čempioni "Celtnieks Rīga", kas tur cīnīsies ar saviem pēdējo sezonu principiālajiem oponentiem "Tenax Dobele". Finālspēle sestdien, 9. septembrī, plkst. 15:00 Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta kompleksā.

B apakšgrupā uzvaru jau bija nodrošinājusi spēcīgā Dobeles "Tenax", kas pārliecinoši apspēlēja gan MSĢ/LAT, gan ASK/LSPA. Tieši šo divu komandu duelī šovakar noskaidrojās, kas B grupā ieņems otro vietu un sestdien Rīgas čempionātā cīnīsies par bronzas medaļām.

Spēles sākumā vadībā ar 2:0 un 3:1 izvirzījās ASK/LSPA, taču MSĢ/LAT spēja oponentus ne tikai panākt, bet arī 18.minūtē pēc Gunta Piļpuka metiena iegūt triju vārtu pārsvaru – 9:6. Tiesa, gan Murjāņu handbolisti diezgan ātri iegūto atrāvienu izsēja un īsā laikā ielaižot piecus bezatbildes vārtus (0:5), atkal atdeva vadību armijniekiem (11:9), kas to spēja nosargāt līdz puslaika beigām – 16:14.

Otrajā puslaikā spēle ritēja ļoti līdzīgi, lielākoties ASK/LSPA saglabājot 1-2 vārtu pārsvaru. Pēc puslaika vidus murjāņiešiem vairākkārt izdevās panākt izlīdzinājumu (22:22, 23:23, 24:24, 25:25), taču ne pārņemt vadību. Saspringtā galotnē nedaudz veiksmīgāki tomēr bija ASK/LSPA, izcīnot uzvaru ar minimālu pārsvaru – 30:29. Uzvarētāju rindās deviņi vārti Ērikam Drobotam, zaudētājiem 11 vārtus guva Guntis Piļpuks.

ASK/LSPA tādējādi ieņēma otro vietu B apakšgrupā un sestdien plkst. 13:00 par Rīgas čempionāta bronzas medaļām sacentīsies ar "Ogre/Miandum".

Rīgas atklāto čempionātu rīko Latvijas Handbola federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.