Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

"Tenax Dobele" grauj un arī sasniedz finālu

2019-04-06

Šovakar SynotTip handbola Virslīgas pusfinālsērijas trešajā spēlē "Tenax Dobele" ļoti pārliecinoši ar 30:20 apspēlēja "Ogri", tādējādi pievienojoties "Celtnieks Rīga" komandai čempionāta finālā.

"Tenax Dobele" pusfinālsērijas pirmajā spēlē pilnībā dominēja laukumā gandrīz visu mača gaitu un izcīnīja graujošu uzvaru ar 35:23. "Ogre" pēc zaudējuma spēja saņemties, savā laukumā ogrēnieši parādīja spēcīgu raksturu un salauza Dobeles komandas pretestību, izcīnot graujošu uzvaru ar rezultātu 39:30.

"Ogrei" sezonas otrajā daļā bijušas lielas problēmas ar savainojumiem. Jau pirmajā spēlē no sastāva izkrita līnijas spēlētājs Vjačeslavs Rutka, bet otrajā cīņā ogrēnieši palika arī bez viena no uzbrukuma līderiem Ingus Kivlenieka. Dobelei savukārt savainojumā iedzīvojies ārējās līnijas spēlētājs Nils Miķelsons.

Mača ievadā Dobele spēlēja ļoti pārliecinoši – divus vārtus guva Andis Ērmanis, pa reizei izcēlās Elvijs Lazda un Oskars Arājs, mājiniekiem iegūstot 4:0 handikapu. Iespēlēties spēja arī ogrēnieši, un astotajā minūtē Dobelei bija vairs tikai plus divi (5:3). "Tenax Dobele" gan ātri sakārtoja savu spēli, puslaika vidū veica nelielu izrāvienu un ieguva komfortablu 12:4 pārsvaru.

Pēc 30 nospēlētām minūtēm rezultāta tablo vēstīja drošu 15:8 pārsvaru mājiniekiem, kas solīja ļoti sarežģītu uzdevumu ogrēniešiem spēles otrajai daļai. Lauzt spēles gaitu ogrēnieši nespēja, mājinieki pretiniekus nevienu brīdi nepielaida tuvāk par pieciem vārtiem, bet mača noslēdzošajā daļā atrāvās vēl tālāk, noslēgumā izcīnot graujošu uzvaru ar 30:20.

"Tenax Dobele" finālā spēkosies ar "Celtnieks Rīga" komandu. Savukārt "Ogre" cīņā par bronzu tiksies ar Ludzas "Latgolu".