Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

"Tenax Dobele" vēlreiz apspēlē "Celtnieku" un triumfē SynotTip handbola Virslīgā

2019-05-11

Šovakar Dobeles sporta hallē SynotTip handbola Virslīgas čempiontitulu izcīnīja "Tenax Dobele", kas finālsērijas trešajā spēlē ar 35:27 ļoti pārliecinoši apspēlēja "Celtnieks Rīga" komandu, triumfējot arī visā sērijā ar 3-0 un otro gadu pēc kārtas kļūstot par čempioni.

"Tenax Dobele" šajā finālsērijā līdz šim bija sasniegusi maksimālo rezultātu, proti, izcīnījusi divas uzvaras. Finālsērijas pirmajā spēlē "Tenax Dobele" savā laukumā rezultatīvā spēlē izcīnīja panākumu ar 34:31, savukārt otrajā spēlē Dobeles komanda nodemonstrēja spēcīgu raksturu un izcīnīja panākumu dramatiskā pēcspēles metienu sērijā (25:24).

Mača ievadā "Celtnieks Rīga" demonstrēja labu, enerģisku handbolu un izrāvās vadībā ar trīs vārtu handikapu (4:1). "Tenax Dobele" pēc šāda sākuma neapjuka, ātri spēja izlīdzināt rezultātu (6:6), pie tam "Celtnieks Rīga" komandai radās aizvien lielākas problēmas ar uzbrukumu veidošanu.

"Tenax Dobele" pietiekami veiksmīgi spēja atrast vājās vietas rīdzinieku aizsardzībā, kā rezultātā puslaika gaitā Dobeles handbolisti ieguva divu trīs vārtu pārsvaru. Pirmajam puslaikam ar precīzu metienu 15 sekundes pirms beigām punktu pielika Aleksandrs Krastiņš, mājiniekiem 30 minūtes noslēdzot ar 16:13.

Otrā puslaika sākumdaļā "Celtnieks Rīga" pieļāva vairākas kļūdas un pēc diviem Elvija Lazdas vārtiem mājinieku pārsvars bija jau sešu vārtu izteiksmē (21:14). "Celtnieks Rīga" komandai izdevās neliels izrāviens, kad izdevās deficītu samazināt līdz trim vārtiem (19:22), pie tam Artim Kurmēnam ātrajā uzbrukumā bija iespēja gūt vēl vienus vārtus, bet viesu handbolists kļūdījās.

Nākamajā uzbrukumā soda metienu realizēja Oskars Arājs, atgriežot "Tenax Dobele" vienībai nedaudz drošāku handikapu (23:19). Atgriezt intrigu šajā spēlē "Celtnieks Rīga" vairs nespēja, "Tenax Dobele" ļoti labi nospēlēja atlikušo cīņas daļu, galarezultātā izcīnot uzvaru ar 35:27 un iegūstot SynotTip handbola Virslīgas čempiontitulu.

Lielisku spēli šajā vakarā aizvadīja Oskars Arājs, kurš spēli noslēdza ar 12 vārtu guvumiem. Artis Kurmēns ar astoņiem vārtiem bija rezultatīvākais spēlētājs "Celtnieks Rīga" rindās.

Latvijas Handbola federācija (LHF) informē, ka Latvijas čempionāta izšķirošajās spēlēs partneru pulkam pievienojusies kompānija "MEGOGO", kas sarūpēs īpašas dāvanas spēcīgākajām komandām.