Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

"Tenax Dobele" drāmā panāk 2-0, "Latgols" izlīdzina rezultātu sērijā

2019-05-05

Šovakar notika spēles SynotTip handbola Virslīgā cīņā par zelta un bronzas medaļām. Finālsērijā "Tenax Dobele" trillera cienīgā mačā pēcspēles metienos pieveica "Celtnieks Rīga" komandu, gūstot jau otro uzvaru, bet Ludzas "Latgols" bronzas spēlē ar 30:26 uzvarēja "Ogri" un izlīdzināja rezultātu (1-1) sērijā.

27. aprīlī Dobeles laukumā notika finālsērijas pirmā spēle, kurā "Tenax Dobele" izcīnīja uzvaru rezultatīvā spēlē ar 34:31. "Tenax Dobele" aizvadīja spēcīgu pirmo puslaiku (20:15), otrās spēles daļas ievadā "Celtnieks Rīga" spēja atgūties (20:20), taču izskaņā pārliecinošāk nospēlēja Dobeles handbolisti (34:31).

Pirmajā puslaikā bija jūtama izteikta fināla atmosfēra, un, salīdzinot ar pirmo spēli, bija kritusi rezultativitāte un pie vārtu guvumiem tikt komandām bija sarežģītāk. "Tenax Dobele" labāk nospēlēja pirmā puslaika beigu daļu, kad ieguva uz brīdi pat trīs vārtu handikapu (11:8). Pēc 30 minūtēm uz "Tenax Dobele" komanda bija vadībā ar 12:10.

Otro puslaiku ar 3:1 nogriezni sāka "Tenax" (15:11). Pēc šāda pavērsiena "Celtnieks" spēja atgūties un 50. minūtē pēc Ērika Blūma vārtiem arī pārņemt vadību (18:17). Puslaika otrajā daļā "Tenax" vārtos fantastisku sniegumu demontrēja Uldis Jansons, un spēles izskaņa izvērtās par īstu drāmu.

60. minūtes ievadā Elvijs Lazda izskrēja pret Raiti Puriņu, taču savu iespēju neizmantoja. 24 sekundes pirms beigām bumbu vārtos raidīja Rihards Leja, bet "Celtnieka" treneris Normunds Blome pirms tam bija pieprasījis pārtraukumu, un šie vārti netika ieskaitīti. Pēc tam Artūra Lazdiņa metienu atvairīja Jansons, "Tenax" varēja izraut uzvaru, taču Oskara Arāja metienu tvēra Raitis Puriņš.

Pēc spēles metienu ievadā metienus realizēja Mareks Černousovs un Kristaps Krivmanis. Nākamajā sērijā precīzi bija Artūrs Lazdiņš un Oskars Arājs. Arta Kurmēna metienu atvairīja Ivars Lācis, un Andis Ērmanis ar nākamo metienu sniedza 3:2 vadību Dobelei. Turpinājumā metienus realizēja Jurijs Piščuhins un Aleksandrs Krastiņš. Roberts Bergs vēl atstāja cerību rīdziniekiem (4:4), bet Ņikita Pančenko ar precīzu metienu pielika punktu šai spēlei (5:4).

Finālsērijas trešā spēle notiks 11. maijā Dobeles komandas mājvietā un sāksies pulksten 17:00.

Bronzas sērijā abu komandu pirmā spēle noslēdzās dramatiski, jo pamatlaikā komandas uzvarētāju noskaidrot nespēja, bet pēcspēles metienu sērijā veiksmīgāki bija ogrēnieši, iegūstot 1-0 pārsvaru sērijā. Svētdienas vakarā abas komandas otro spēli aizvadīja Ogres komandas mājvietā.

Mača ievadā ilgāku laiku rezultāts uz tablo attīstījās ļoti līdzīgi, bet pirmo reizi kāda no komandām divu vārtu pārsvaru ieguva 14. minūtē, kad vārtus guva Endijs Kušners, sniedzot 8:6 vadību "Latgolam". 23. minūtē Arvis Laganovskis izlīdzināja rezultātu (10:10), taču pirmo puslaiku noslēgumā vienalga ar plus divi noslēdza "Latgols" (14:12).

Pēc puslaika pārtraukuma "Latgolam" izdevās ļoti labs 4:1 nogrieznis, viesiem sperot pirmo nopietno soli pretim uzvarai arī visā spēlē (18:13). 46. minūtē ogrēnieši spēja pietuvoties līdz vieniem vārtiem (22:23), bet "Latgols" spēja saņemties un beigās uzvarēt ar 30:26. "Latgola" sastāvā lieliska spēle Endijam Kušneram, kurš guva desmit vārtus, savukārt septiņus pievienoja Romans Borodkins.

Sērijā par bronzu trešā spēle notiks 11. maijā Ludzā un startēs pulksten 13:00. Jāatgādina, ka gan bronzas, gan finālsērija ritēs līdz kādas komandas trim izcīnītām uzvarām.

Latvijas Handbola federācija (LHF) informē, ka Latvijas čempionāta izšķirošajās spēlēs partneru pulkam pievienojusies kompānija "MEGOGO", kas sarūpēs īpašas dāvanas spēcīgākajām komandām.