Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Tenax mēģinās sasniegt Baltijas līgas Final Four

2018-03-17

Sestdien plkst. 17:00 un svētdien plkst. 15:00 Baltijas Handbola līgas ceturtdaļfināla spēles aizvadīs Dobeles "Tenax", kas savu līdzjutēju priekšā duelī pret Minskas SKA mēģinās sasniegt turnīra "Final Four".

Zīmīgi, ka BHL ceturtdaļfinālā "Tenax" pret SKA sacentīsies jau trešo gadu pēc kārtas. Abos iepriekšējos gados dobelniekiem pārvarēt ceturtdaļfinālu neizdevās un tika piedzīvoti zaudējumi ar 49:73 (25:34, 24:39) pērn un 59:64 (32:33, 27:31) aizpērn.

"Neskatāmies pagātnē, šī ir jauna sezona un komandas ir mainījušās," norādīja "Tenax" galvenais treneris Sandris Veršakovs. "Abas spēles aizvadīsim mājās, tādējādi varam paļauties uz fanu atbalstu, taču godīgi sakot SKA būs favorīte. Šobrīd mums ir pauze SynotTip handbola Virslīgā Latvijā, visi ir atpūtušies un veseli, izņemot Oskaru Arāju, kura dalība ceturtdaļfināla spēlēs ir zem jautājuma zīmes."

Jāatgādina, ka Dobeles "Tenax" Baltijas līgas regulārajā čempionātā ierindojās 3. vietā A apakšgrupā, bet Minskas SKA, kas savulaik trīsreiz uzvarējusi BHL (2013. – 2015.), izcīnīja otro vietu B apakšgrupā. Pēdējās sezonas Minskas komanda savas pozīcijas nedaudz pazaudējusi, taču aizvien saglabājusi vietu labāko trijniekā – Baltijas sudrabs 2016.gadā un bronza 2017.gadā.

Svētdien 15:00 "Tenax" aizvadīs otro ceturtdaļfināla spēli, bet uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā. Pusfinālā jau iekļuvusi pēdējo divu sezonu Baltijas čempione "Riihimaen Cocks", kas kļūs tieši par šī pāra (Tenax – SKA) uzvarētājas pretinieci.

Regulārajā čempionātā divreiz ar minskiešiem sacentās "Celtnieks Rīga", abos mačos izrādot cienīgu pretestību un piekāpjoties tikai galotnē – 26:30 un 24:25. Rīdzinieki dalību Baltijas līgā jau ir noslēguši, neiekļūstot izslēgšanas spēlēs, taču viņu līderis Artūrs Lazdiņš aizvien ir rezultatīvākais spēlētājs ar 95 vārtiem. Savukārt otrais rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir Minskas kluba pārstāvis Arturs Rudzs (74). Austris Tuminskis (52) un Nils Kreicbergs (50) ieņem, attiecīgi, 14. un 16.vietu.