Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

"Celtnieks Rīga'' uzvar Kauņu un saglabā cerības

2019-02-02

Šovakar Rīgā Baltijas handbola līgas turnīrā svarīgu uzvaru izcīnīja ''Celtnieks Rīga'' komanda, kas savā laukumā ar 33:30 pieveica Kauņas ''Granitas'', tādā veidā saglabājot cerības tikt B grupas divniekā. ''Tenax Dobele'' tikmēr ar 32:28 pieveica Viļnas komanda ''Šveisa''.

''Celtnieks Rīga'' spēles sākumā nonāca iedzinējos, un ''Granitas'' pirmajā puslaikā visu laiku bija nelielā vadībā. Lietuvas komanda arī spēja saglabāt divu vārtu pārsvaru līdz pat puslaika beigām (15:17). Arī otrā puslaika ievadā ''Granitas'' turpināja atrasties priekšā, bet desmit minūtes pirms mača beigām uz tablo bija neizšķirts (26:26). Rīdzinieki spilgti nospēlēja atlikušo spēles daļu un galarezultātā izcīnīja uzvaru ar 33:30.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar astoņiem vārtiem šajā spēlē bija Roberts Freibergs, bet pa septiņiem vārtiem ''Celtnieks Rīga'' komandas labā guva Artis Kurmēns un Vladislavs Košmans. Trīs vārti šajā mačā Ērikam Blūmam, bet divus pievienoja Guntars Lejnieks, Lauris Eglītis un Roberts Bergs.

''Tenax Dobele'' spēles kontroli pret Viļnas ''Šviesa'' ieguva jau spēles pirmajā puslaikā, kuru noslēdza ar trīs vārtu handikapu - 15:12. ''Tenax Dobele'' izvairījās no saspringtas galotnes, izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 32:28 un tādā veidā arī palīdzēja ''Celtnieks Rīga'' komandai, neļaujot ''Šviesa'' atrauties nenoķeramā attālumā.

Pēc šīvakara cīņā ''Tenax Dobele'' B grupā saglabā pirmo vietu ar sešām uzvarām, vienu neizšķirtu un vienu zaudējumu. Dobeles komandai seko ''Tallinn'' (5-1-2), ''Šviesa'' (5-0-2), ''Celtnieks Rīga'' (4-0-4), ''Granitas'' (1-1-5) un ''Viljandi'' (0-1-7).

Šosezon Baltijas līgā komandas sadalītas divās grupās, no kurām A jeb spēcīgākajā grupā startē čempione "Riihimaen Cocks'', "Polva Serviti", "SKA Minsk", "ZTR Zaporozhye", "Dragunas Klaipeda" un "Kehra / Horizon Pulp & Paper". "Tenax" un "Celtnieks" sacenšas B grupā, kur pretiniekos ir jau pieminētās "Tallinn" un "Viljandi", kā arī Lietuvas klubi "Granitas" un "Šviesa''.

Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies "Final 4", izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla.