Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Fantastiskais ukraiņu vārtsargs norok Dobeles cerības

2019-03-08

Šovakar Dobeles sporta hallē Baltijas handbola līgas izslēgšanas turnīra spēlē Tenax Dobele bez ierunām piekāpās Ukrainas vicečempionei ZTR Zaporozhye - 15:32. Rīt pulksten 12:00 komandas tiksies atkārtoti, noskaidrojot labāko divu spēļu summā.

"Tenax Dobele" Baltijas līgas turnīra pirmo posmu aizvadīja B grupā, kur izcīnīja pirmo vietu, desmit spēlēs iekrājot astoņas uzvaras, reizi spēlējot neizšķirti un piedzīvojot vienu zaudējumu. No B grupas "play-off" kvalificējās tikai divas spēcīgākās komandas, Dobeles handbolistiem pievienojoties Lietuvas komandas "Šviesa Vilnius", kamēr ceturto vietu grupā ieguva "Celtnieks Rīga", no Viļnas vienības atpaliekot par astoņiem punktiem.

Par "Tenax Dobele" pretiniekiem kļuva Ukrainas komanda "ZTR Zaporozhye", kas A grupā finišēja trešajā vietā. "ZTR Zaporozhye" ir otrā spēcīgākā Ukrainas komanda, kas pagājušajā sezonā valsts Superlīgā izcīnīja sudraba medaļas, paliekot tikai aiz Čempionu līgas dalībnieces "Motor Zaporozhye". Arī šogad Ukrainā tieši šīs divas komandas sezonas beigās, visticamāk, noskaidros spēcīgāko valsts klubu.

Mača ievadā bija lielas problēmas uzbrukumā, ukraiņiem aizsardzībā spēlējot disciplinēti, kā rezultātā bija grūtības tikt labās metiena pozīcijās. Tam papildus Ņikita Pančenko kļūdījās septiņu metru soda metiena, Oskars Arājs saņēma divu minūšu sodu, un ukraiņi puslaika vidū bija priekšā ar 8:3.

Pirmā puslaika sakarā neapšaubāmi jāizceļ Ukrainas komandas vārtsargs, kurš viesus puslaika gaitā glāba neskaitāmas reizes, dzenot mājiniekus izmisumā. Dažas pašu kļūdas viesiem ļāva aizbēgt vēl tālāk, lielā mērā cīņas likteni izšķirot pirmajās 30 minūtēs - 6:18.

Otrajā puslaikā nekas būtiski nemainījās. Pašu kļūdu uzbrukumā gan bija vēl vairāk. Arī aizsardzībā nespējām izsekot Ukrainas komandas saspēlei, tāpēc rezultāta starpība turpināja augt, un galarezultātā Dobele piedzīvoja graujošu zaudējumu ar rezultātu 15:32.

Jau rīt komandas tiksies atkārtoti. Mača sākums pulksten 12:00! Final 4 iekļūs komanda, kas būs pārāka divu spēļu summā.