Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Lazdiņam 16 vārti, Celtnieks sakauj Tallinu

2018-02-04

Šodien Baltijas Handbola līgas spēlē svarīgu panākumu izcīnīja Latvijas čempioni "Celtnieks Rīga", kas savā laukumā ar 30:23 apspēlēja Igaunijas klubu "Tallinn". Artūrs Lazdiņš guva 16 vārtus.

Lai turpinātu cīņu par iekļūšanu Baltijas līgas ceturtdaļfinālā, šodien "Celtniekam" noteikti vajadzēja uzvarēt. Pirmajā aplī izbraukumā rīdzinieki piekāpās ar 21:27.

Spēles sākumā nokļuvuši iedzinēju lomā (0:1, 1:2), rīdzinieki pārņēma iniciatīvu un pēc Artūra Lazdiņa metiena pirmoreiz izvirzījās vadībā – 3:2. Raitim Puriņam veiksmīgi spēlējot vārtos, bet Lazdiņam uzbrukumā, "Celtnieks" atrāvās, sasniedzot +5 spēles 18.minūtē, bet puslaiku noslēdza ar trim bezatbildes vārtiem (divi vārti Lazdiņam, vieni – Rihardam Lejam), dodoties pārtraukumā jau ar astoņu vārtu pārsvaru – 16:8.

Pirmajā puslaikā iesākto rīdzinieki turpināja arī otrajā un neilgi pirms puslaika vidus rezultatīvais Lazdiņš pirmoreiz mājiniekiem panāca desmit vārtu pārsvaru – 22:12. Vēlāk gan viesiem izdevās dažus vārtus atspēlēt, bet jau pieminētie Puriņš un Lazdiņš neļāva Latvijas čempionu pārsvaram sadilt mazāk par septiņiem vārtiem. "Celtniekam" pārliecinoša uzvara – 30:23. Teicams sniegums uzbrukumā Artūram Lazdiņam (attēlā), kurš guva 16 vārtus, nostiprinoties Baltijas līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī (88).

Panākums ļauj turpināt rīdziniekiem cīņu par ceturtdaļfinālu. Viss izšķirsies 24.februārī, kad "Celtnieks" Kauņā spēkosies ar vietējo "Granitas", ko pirmajā aplī savā laukumā pieveica ar 29:27. Izšķirošajā spēlē rīdziniekiem noteikti būs nepieciešama uzvara, jo "Granitas" šodien nedaudz negaidīti ar 34:31 pieveica Igaunijas čempioni un B apakšgrupas līderi "Polva Serviti", sagādājot tai pirmo zaudējumu. Pirms pēdējās spēles "Celtnieks" ar četriem punktiem ieņem piekto vietu, bet "Granitas" ar sešiem ir ceturtā. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras labākās komandas.

"Uzvaras pamatā bija laba aizsardzība un vārtsarga spēle," pēc uzvaras pār "Tallinn" norādīja rīdzinieku galvenais treneris Arnis Butans. "Izskatījās, ka Tallinas handbolisti pēc vakardienas spēles bija paguruši, nebija sākumā tik aktīvi kā parasti, un to mēs izmantojām. Pēc tam jau atlika tikai nospēlēt līdz galam un neko nesabojāt pašiem. Ņemot vērā, ka mūsu saspēles vadītājs Kaspars Lisovskis vakar gūtā rokas savainojuma dēļ nespēlēja, vairāk iniciatīvu vajadzēja uzņemties Artūram Lazdiņam. Spēli ārējā līnijā nācās veidot savādāk."

Butans arī norādīja, ka tuvākajās spēlēs (7.februārī pret Tenax, 10.februārī pret Ogre/Miandum) Lisovskis, iespējams, varētu nespēlēt. Tāpat, visticamāk, šosezon nāksies iztikt bez Toma Popena un Ričarda Jablonska - treneris atklāja, ka abiem bijušas problēmas ar plecu, kā rezultātā Popenam jau veikta operācija, bet Jablonskis uz operāciju galda gulsies tuvākajā laikā.

Tikmēr A apakšgrupā vietu ceturtdaļfinālā nodrošinājušie Dobeles "Tenax" handbolisti savā laukumā uzņēma grupas līderi un BHL čempioni "Riihimaen Cocks", kam pirmajā aplī viesos kapitulēja ar 19:37. Šoreiz dobelnieki nodemonstrēja krietni labāku sniegumu.

Spēles sākumā "Tenax" nokļuva iedzinēju lomā ar 1:3, bet nākamo desmit minūšu laikā veica izrāvienu 9:3, puslaika vidū iegūstot četru vārtu pārsvaru – 10:6. Drīz pēc tam ar izrāvienu atbildēja arī viesi, dobelniekiem atdodot vadību oponentiem – 11:13. Veiksmīgā puslaika beigu daļa ļāva atspēlēties un pirmās 30 minūtes tika noslēgtas minimālā vadībā – 18:17.

Otrā puslaika sākumā dobelnieki pirmo četru minūšu laikā guva vienus vārtus, uz ko "Riihimaen Cocks" atbildēja ar četriem – 19:21. Arī puslaika turpinājumā BHL čempioni saglabāja nelielu vadību, tomēr "Tenax" neļāva oponentiem atrauties. Līdzīgā galotnē dobelniekiem tomēr nācās atzīt "Riihimaen Cocks" pārākumu ar 33:35.

Pēc šīs dienas spēlēm BHL čempione ir vienīgā komanda, kas cīnās bez zaudējumiem. "Riihimaen Cocks" ar 16 punktiem jau nodrošinājusi pirmo vietu A apakšgrupā, pa 10 punktiem ir "Dragūnas" un "Tenax", kas neklātienes cīņā sadalīs otro pozīciju (vienāda punktu skaita gadījumā dobelnieki būs zemāk, jo savstarpējās spēlēs ir minimāli sliktāka vārtu attiecība jeb -1 (19:30, 34:24)).