Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Kreicbergs aizvada pēdējo spēli pirms došanās uz Somiju, Dobele atkal uzvar

2019-01-20

Svētdien Baltijas handbola līgas turnīrā otro uzvaru divās dienās Igaunijā izcīnīja ''Tenax Dobele'', kas viesos tika galā ar ''Tallinn'' pretestību. Savukārt ''Celtnieks Rīga'' spraigā spēlē uzveica ''Viljandi'' handbolistus.

Abas Latvijas komandas spēles Baltijas līgā aizvadīja arī dienu iepriekš, kad ''Tenax Dobele'' ar 42:28 sagrāva ''Viljandi'' handbolistus, bet ''Celtnieks Rīga'' bez ierunām atzinas galvaspilsētas kluba ''Tallinn'' pārākumu - 32:41. Arī šovakar Dobeles un Rīgas vienības cīnījās Igaunijā.

''Tenax Dobele'' izcīnīja otro uzvaru divās dienās, šoreiz ar 34:31 pieveicot ''Tallinn'' handbolistus. Mača ievadā ''Tenax'' spēlēja veiksmīgi un ieguva arī trīs vārtu handikapu (8:5), bet puslaika otrajā daļā nedaudz labāk darbojās ''Tallinn'', tādējādi pēc 30 minūtēm tablo vēstīja neizšķirtu 18:18. Otrajā puslaikā viesi uzlaboja aizsardzību un pakāpeniski pārņema vadību, galarezultātā izcīnot panākumu ar trīs vārtu handikapu.

Dobeles sastāvā rezultatīvākais ar 10 vārtiem bija Oskars Arājs, septiņi vārti Egilam Politeram, bet pa pieciem Ņikitam Pančenko un Nilam Kreicbergam, kurš jau devies uz Somiju, lai sezonas turpinājumā pārstāvētu Somijas klubu ''Riihimaen Cocks''.

''Celtnieks Rīga'' pret ''Viljandi'' izcīnīja panākumu vēl saspringtākā spēlē. Pirmajā puslaikā lielāko daļu laika vadībā bija rīdzinieki, kuri ar nelielu pārsvaru arī noslēdza pirmās 30 minūtes (14:12). Otrā puslaika gaitā ''Viljandi'' spēja izlīdzināt cīņu, bet ar uzvaras vārtu guvumu izskaņā ''Celtnieka'' sastāvā izcēlās Artis Kurmēns, nodrošinot savai komandai panākumu ar 31:30.

Rīgas komandas sastāvā šajā mačā ar 11 vārtiem izcēlās jau pieminētais Kurmēns, bet deviņi vārti Vladislavam Košmanam, kurš šajā cīņā realizēja piecus no sešiem septiņu metru soda metieniem. Laba spēle arī Robertam Freibergam, kurš guva piecus vārtus.

B grupas turnīra tabulā ''Tenax Dobele'' ar 5-1-1 bilanci kļuvusi par līderi, bet ''Celtniekam'' situācija ir sarežģītāka - septiņās spēlēs trīs uzvaras un četri zaudējumi, ierindojoties ceturtajā vietā un no otrās pozīcijas atpaliekot par četriem punktiem.

Šosezon Baltijas līgā komandas sadalītas divās grupās, no kurām A jeb spēcīgākajā grupā startē čempione "Riihimaen Cocks", kurai pēc šīs nedēļas nogales spēlēm pievienosies latvietis Nils Kreicbergs, kā arī "Polva Serviti", "SKA Minsk", "ZTR Zaporozhye", "Dragunas Klaipeda" un "Kehra / Horizon Pulp & Paper". "Tenax" un "Celtnieks" sacenšas B grupā, kur pretiniekos ir jau pieminētās "Tallinn" un "Viljandi", kā arī Lietuvas klubi "Granitas" un "Šviesa".

Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies "Final 4", izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla.