Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Celtnieks pārliecinoši piekāpjas ZTR Zaporozhye

2017-02-04

Šovakar Baltijas Handbola līgas spēlē zaudējumu piedzīvoja "Celtnieks Rīga", kas savā laukumā ar 17:27 atzina A apakšgrupas līderes "ZTR Zaporozhye" (Ukraina) pārākumu.

Pirms šodienas spēles "Celtnieka" handbolisti BHL A apakšgrupas turnīra tabulā ieņēma pēdējo, sesto, vietu, taču saglabājot teorētiskas cerības uz ceturtdaļfinālu. Jāatgādina, ka pirmā apļa spēlē rīdzinieki Ukrainas klubam, kas šobrīd ieņem pirmo vietu grupā, piekāpās ar 24:31.

Šodien "Celtniekam" neizdevās spēles sākums un jau pirmo piecu minūšu laikā rīdzinieki nokļuva iedzinējos ar 0:4. Pirmos vārtus "Celtnieks" guva vien astotajā minūtē, kad septiņu metru soda metienu realizēja Ritvars Balceris, bet pirmos vārtus no spēles 11.minūtē guva Artūrs Lazdiņš – 2:5. Vārtu guvumi ar grūtībām krājās arī puslaika turpinājumā un pretinieku vārtsargs pirmo 30 minūšu laikā tika pārspēts vien sešreiz, kamēr ukraiņi bija krietni veiksmīgāki, sagādājot mājiniekiem (formāli mājinieku statusā bija Ukrainas klubs, bet tas visas spēles, izņemot pret Minskas SKA, aizvada pretinieku laukumā – aut.) deviņu vārtu deficītu – 6:15 pēc puslaika.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki sešu minūšu laikā guva trīs vārtus, taču būtiski sadeldēt viesu pārsvaru neizdevās. Sekoja trīs "ZTR Zaporozhye" vārti pēc kārtas un pretinieku atrāviens sasniedza jau vairāk nekā desmit vārtus – 9:21 spēles 40.minūtē. Vēlāk "Celtnieka" deficīts sasniedza arī 13 vārtus, tomēr pateicoties nedaudz veiksmīgāk aizvadītām pēdējām desmit minūtēm rīdziniekiem izdevās trīs vārtus atspēlēt un noslēgt spēli ar 17:27.

Rīt plkst. 14:00 "Celtnieks" savā laukumā mērosies spēkiem ar Minskas SKA. Ja šovakar "Viljandi", kas šobrīd ieņem ceturto vietu A apakšgrupā, izcīnīs vismaz punktu pret "Kehra", rīdzinieku cerības uz ceturtdaļfinālu būs zudušas oficiāli. Savukārt jau ceturtdaļfinālu nodrošinājusī Dobeles "Tenax" rīt plkst. 17:00 izbraukumā spēkosies ar BHL čempioniem "Riihimaen Cocks" (Somija).