Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Celtnieks neiekļūst ceturtdaļfinālā, Tenax zaudē Viljandi

2018-02-24

Baltijas Handbola līgas regulārā čempionāta pēdējā spēlē "Celtnieks Rīga" viesos cīnījās neizšķirti 24:24 ar Kauņas "Granitas", tomēr ar to bija par maz, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam. Citā spēlē "Tenax" piedzīvoja zaudējumu pret "Viljandi".

Rīgas "Celtniekam" (attēlā), lai nodrošinātu vietu Baltijas līgas ceturtdaļfinālā, šovakar derēja tikai uzvara. Pirmajā aplī savā laukumā rīdzinieki Kauņas komandu bija pārspējuši ar 29:27, bet pirms šīs dienas mača atpalika no oponentiem par diviem punktiem. Uz Kauņu rīdzinieki devās nepilnā sastāvā - bez Kaspara Lisovska, Ritvara Balcera un Artūra Kļaviņa.

Spēles sākumā rīdzinieki nokļuva iedzinēju lomā ar 2:5 (vēlāk arī 4:7), taču turpinājumā šo deficītu veiksmīgi atspēlēja un, veiksmīgi aizvadot laika posmu no 15. līdz 20.minūtei, veica izrāvienu 5:1 un pārņēma vadību – 9:8. Puslaika pēdējās desmit minūtēs gan vadība mainījās vēl vairākas reizes, bet pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta rezultāta – 11:11.

Pašā otrā puslaika ievadā pēc diviem Igora Ignatjeva vārtu guvumiem "Celtnieks" panāca 13:11, tomēr tālāk atrauties nespēja. Praktiski visa otrā puslaika garumā spēle noritēja punkts punktā, visam izšķiroties mača pēdējās minūtēs. Nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz spēles beigām "Celtnieks" nokļuva iedzinējos ar -2, un, lai gan pēc Artūra Lazdiņa un Riharda Lejas metieniem panāca izlīdzinājumu, pie kārotās uzvaras neizdevās tikt – 24:24. "Granitas" ceturtdaļfinālā, "Celtniekam" Baltijas līgas sezona galā.

Savukārt otrā apakšgrupā Dobeles "Tenax", kas jau iepriekš bija nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, izbraukumā sacentās ar "Viljandi", ko pirmajā aplī savā laukumā sakāva ar 36:18.

Šoreiz izvērtās pavisam savādāka spēle un toni laukumā noteica "Viljandi", kam piederēja iniciatīva visas spēles garumā. Rezultātu gan atklāja dobelnieki, taču drīz vien viņi nokļuva iedzinējos ar 1:3, bet vēlāk arī 5:10. Puslaika otrajā daļā izdevās pietuvoties līdz -2, bet pārtraukumā "Tenax" devās ar četru vārtu deficītu – 10:14.

Pārliecinošas otrā puslaika pirmās 12 minūtes, kuru laikā tika veikts izrāviens 9:4, dobelniekiem ne tikai ļāva panākt pretiniekus, bet arī izvirzīties vadībā – 19:18. Tikpat pārliecinošs turpinājums gan nesekoja, bet vēlāk ielaižot piecus vārtus pēc kārtas, "Tenax" deficīts pieauga līdz sešiem vārtiem – 20:26. To galotnē vairs neizdevās atspēlēt un tika piedzīvots zaudējums ar 24:29.

Dobelnieki regulāro čempionātu noslēguši un vairs nevar pakāpties augstāk par trešo vietu. Par trim punktiem atpaliek Viļņas "Šviesa", kam vēl atlikušas divas spēles. Lai noturētu trešo pozīciju, dobelniekiem jācer, ka atlikušajos mačos Viļņas komanda neiegūs vairāk par trim punktiem.