Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

BHL: Lazdiņš – rezultatīvākais, Tenax brīvdienās ceturtdaļfināls pret SKA

2017-03-06

Svētdien noslēdzās Baltijas Handbola līgas regulārais čempionāts, un par tā rezultatīvāko spēlētāju kļuva "Celtnieks Rīga" līderis Artūrs Lazdiņš. Savukārt Dobeles "Tenax" jau šajā nedēļas nogalē gaidāmas ceturtdaļfināla spēles.

Lazdiņš (attēlā) astoņās spēlēs guva 73 vārtus, apsteidzot tuvāko sekotāju Oleksiju Gančevu (ZTR Zaporozhye) par pieciem vārtiem. "Celtnieks" regulārajā čempionātā nospēlēja desmit spēles, Lazdiņam kopumā izceļoties ar 82 vārtu guvumiem, taču gūtie vārti otrā apļa spēlēs pret "ZTR Zaporozhye" un "SKA Minsk" anulēti, jo sakarā ar nolikuma pārkāpumiem, šajos mačos rīdziniekiem piešķirti, attiecīgi, tehniskā uzvara un tehniskais zaudējums. "Celtniekam" neizdevās kvalificēties ceturtdaļfinālam, ieņemot sesto vietu A apakšgrupā.

Pirmajā divdesmitniekā neviena cita Latvijas komandu pārstāvja, bet 23. vietu ieņem Oskars Arājs (30 vārti, Tenax), 27. un 28. vietu Roberts Freibergs (27, Celtnieks Rīga) un Andis Ērmanis (27, Tenax), 33. vietu Rihards Leja (24, Celtnieks Rīga).

Baltijas līgas rezultatīvākie spēlētāji

Jau šajā nedēļas nogalē Latvijas čempioni Dobeles "Tenax", kas B apakšgrupā regulārajā sezonā ierindojās trešajā vietā, aizvadīs ceturtdaļfināla spēles, savā laukumā divreiz spēkojoties ar A apakšgrupas otro spēcīgāko komandu Minskas SKA. Sestdien, 11. martā, spēles sākums plkst. 17:00, svētdien, 12. martā, plkst. 14:00. Uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā.

Jāatgādina, ka "Tenax" un "SKA Minsk" arī pērn sacentās BHL ceturtdaļfinālā, Latvijas čempioniem divu spēļu summā piekāpjoties Minskas komandai ar 59:64 (32:33, 27:31).

Citos BHL ceturtdaļfinālos sacentīsies "ZTR Zaporozhye" (A1) un Kauņas "Granitas" (B4), "Kehra" (A2) un "Polva Serviti" (B3), kā arī "Viljandi" (A4) un "Riihimaen Cocks" (B1).

Baltijas līgas spēļu dēļ Dobeles "Tenax" un "Celtnieks Rīga" duelis SynotTip handbola Virslīgā, kas bija paredzēts 10. marta vakarā Rīgā, pārcelts uz 22. martu plkst. 20:15. Sīkāk var lasīt LHF sacensību komisijas ziņojumā.