Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

''Tenax Dobele'' Baltijas līgā spēlē neizšķirti, ''Celtniekam'' zaudējums

2018-11-10

Latvijas handbola vadošie klubi ''Tenax Dobele'' un ''Celtnieks Rīga'' šovakar aizvadīja spēles Lietuvā Baltijas handbola līgas ietvaros. ''Tenax Dobele'' savu cīņu noslēdza ar kaujiniecisku neizšķirtu, kamēr ''Celtnieks Rīga'' piedzīvoja zaudējumu.

''Celtnieks Rīga'' līdz šim bija iekrājusi vienu uzvaru divās spēlēs - ''Viljandi'' savā laukumā izdevās uzvarēt ar 26:22, bet pret ''Tallinn'' dienu vēlāk komanda piedzīvoja zaudējumu ar 26:33. Pret ''Šviesa Vilnius'' komandu padevās diezgan labs spēles sākums, un pēc desmit minūtēm rīdzinieki bija vadībā ar 8:6. Neveiksmīgi ''Celtnieks Rīga'' nospēlēja puslaika pēdējās desmit minūtes, kad pretinieki pārņēma vadību un 30 minūtes noslēdza ar 17:15 pārsvaru.

Jāpiemin, ka rīdzinieki līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs bija jāiztiek bez vieniem no uzbrukuma līderiem Artūra Lazdiņa un Arta Kurmēna, kas, protams, būtiski ietekmē komandas rotācijas un kopumā uzbrukuma spēles iespējas. Pēc pārtraukuma salauzt spēles gaitu rīdzinieki vairs nespēja, un Viļnas komanda galarezultātā uzvarēja ar 32:29. Rīdziniekiem līdera lomu uzņēmās Vladislavs Košmans, kurš ar desmit vārtiem bija pārliecinoši rezultatīvākais viesu spēlētājs. Rīt komandai pulksten 14:00 spēles sākums pret ''Granitas-Karys Kaunas''.

''Tenax Dobele'' pirmajā spēļu nedēļā bija izcīnījusi divas uzvaras - no sākuma savā laukumā ar 36:26 pārspēta ''Tallinn'', bet otrajā cīņā Dobelē pieveikta arī ''Viljandi'' - 31:26. Arī šīvakara spēlē Dobeles spēlētāji bija motivācijas pilni izcīnīt uzvaru, ko pirms spēles atzīmēja arī komandas spēlētājs Nils Kreicbergs, neslēpjot, ka šajā grupā ''Tenax Dobele'' pa spēkam ir uzvarēt visas pretinieces.

Sandra Veršakova vadītā komanda pret ''Granitas-Karys Kaunas'' ļoti labi nospēlēja pirmo puslaiku, kurā iekrāja četru vārtu pārsvaru - 17:13. Otrajā spēles daļā Kauņas handbolisti būtiski uzlaboja spēli aizsardzībā, kā rezultātā ''Tenax Dobele'' puslaikā guva tikai desmit vārtus, taču vienalga spēja cīnīties neizšķirti - 27:27. Pretinieku rindās neizdevās apturēt Pauļu Šarkausku, kurš guva 15 vārtus. Savukārt ''Tenax Dobele'' sastāvā rezultatīvākais ar deviņiem vārtiem bija Andis Ērmanis.