Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Dobele grauj, ''Celtniekam'' problēmas aizsardzībā un zaudējums Tallinā

2019-01-19

Baltijas handbola līgas spēlē šovakar Igaunijā SynotTip handbola Virslīgas vicelīdere ''Celtnieks Rīga'' viesos nespēja apturēt ''Tallinn'' uzbrukumu, kā rezultātā piedzīvoja bezierunu zaudējumu ar 32:41, savukārt ''Tenax Dobele'' izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret ''Viljandi" (42:28).

Komandu pirmajā tikšanās reizē Rīgā pret Igaunijas galvaspilsētas klubu tika piedzīvots zaudējums ar 26:33, bet šovakar rīdzinieki pauda gatavību revanšēties. Laukumā gan aina nebija pozitīva, jo jau pirmajā puslaikā mājinieki dominēja laukumā, guva 20 vārtus un ieguva komfortablu astoņu vārtu pārsvaru - 20:12.

Otrajā spēles daļā ''Celtnieks Rīga'' lauzt spēles gaitu vairs nespēja, un Tallinas klubs sarūpēja mūsējiem zaudējumu bez saspringtas galotnes - 32:41. Labākais rīdzinieku sastāvā ar deviņiem vārtiem bija Vladislavs Košmans, bet seši precīzi metieni Rihardam Lejam.

20. datumā ''Celtnieks Rīga'' komandai spēle pulksten 13:00 pret ''Viljandi'', komandu, kuru izdevās apspēlēt pirmajā tikšanās reizē - 26:22.

''Tenax Dobele'' otro reizi sezonā apspēlēja citu Igaunijas komandu ''Viljandi''. Dobele jau pirmajā spēles puslaikā spēra platu soli pretim uzvarai, iegūstot drošu 11 vārtu handikapu (20:11). Otrā spēles daļa bija līdzīgāka, bet apdraudēt ''Tenax Dobele'' pārsvaru igauņi nevienā brīdī nespēja - 42:28. Jāpiemin, ka jau spēles pirmajās desmit minūtēs viesi parādīja, ka igauņiem būs maz cerību (8:1).

Izcilu spēli aizvadīja Latvijas izlases viens no līderiem Nils Kreicbergs, kurš bija pārliecinoši rezultatīvākais ar 14 vārtiem. Nilam šīs ir pēdējās spēles Dobeles sastāvā, jo pēc šīs nedēļas nogales handbolists pievienosies somu ''Riihimaen Cocks''. Pa pieciem vārtiem guva Nils Miķelsons un Oskars Arājs. Rīt pulksten 16:00 Zemgales klubs viesos cīnīsies ar ''HC Tallinn'', kuru pirmajā mačā Dobelē izdevās sagraut ar 36:26.

Šosezon Baltijas līgā komandas sadalītas divās grupās, no kurām A jeb spēcīgākajā grupā startē čempione "Riihimaen Cocks", kurai pēc šīs nedēļas nogales spēlēm pievienosies latvietis Nils Kreicbergs, kā arī "Polva Serviti", "SKA Minsk", "ZTR Zaporozhye", "Dragunas Klaipeda" un "Kehra / Horizon Pulp & Paper". "Tenax" un "Celtnieks" sacenšas B grupā, kur pretiniekos ir jau pieminētās "Tallinn" un "Viljandi", kā arī Lietuvas klubi "Granitas" un "Šviesa".

Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies "Final 4", izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla.