Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Latvija spēlē pret Igauniju pārliecinoši pierāda savu meistarības pārākumu

2019-04-14

Latvijas nacionālā izlase šodien Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā ar 30:24 apspēlēja Igauniju, 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā gūstot trešo uzvaru četrās spēlēs.

Pirms šīs dienas spēles Latvijas izlase ar divām uzvarām trīs spēlēs ieņēma otro vietu grupā, savukārt Igaunija ar 0-3 bilanci atradās grupas turnīra tabulas ceturtajā pozīcijā. Ceturtdien komandas savā starpā tikās Igaunijā, kur Latvija aizvadīja lielisku otro puslaiku un uzvarēja ar 24:18.

Mača ievadā igauņi spēja demonstrēt labu pretspēli, uz katriem Latvijas vārtiem atbildot ar savu precīzu metienu. Pirmo reizi divu vārtu pārsvaru Latvija ieguva pie 7:5 rezultāta. Salīdzinot ar pirmo spēli, laukumā bija vērojams krietni ātrāks handbols – labas ātrās pārejas padevās gan vienai, gan otrai komandai. Puslaika otrajā daļā Latvija lieliski spēlēja uzbrukumā, un puslaiku ar lielisku darbu noslēdza Ģirts Lilienfelds, sniedzot Latvijai pēc 30 minūtēm 17:12 pārsvaru.

Otrā puslaika ievadā Latvijai padevās vēl viens pozitīvs nogrieznis, un komanda izvirzījās vadībā ar 20:13. Lai gan igauņiem uz brīdi izdevās pāris vārtus atgūt, Latvija ātri vien visu salika pa plauktiņiem, un drīz vien mājinieku pārsvars sasniedza desmit vārtus (28:18). Spēles beigu daļā Armands Uščins sniedza iespēju visiem spēlētājiem, un galarezultātā Latvija guva panākumu ar 30:24.

Egils Politers bija rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar pieciem gūtiem vārtiem, bet pa četriem guva Aivis Jurdžs, Dainis Krištopāns, Nis Kreicbergs un Māris Veršakovs. Igaunijas sastāvā četrus vārtus guva Henri Silaste un Alfreds Timmo.

Pēc šīs uzvaras Latvija garantējusi vismaz trešo vietu grupā, sperot vēl vienu soli pretim Eiropas čempionāta finālturnīram. Grupu turnīra noslēdzošās spēles tiks aizvadītas jūnijā – 12. jūnijā spēlēsim Valmierā pret Slovēniju, savukārt 16. jūnijā viesosimies Nīderlandē.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš - 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.