Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Latvija salauž igauņus un gūst otro uzvaru

2019-04-11

Šovakar 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ietvaros Latvijas nacionālā izlase viesos ar 24:18 pieveica Igaunijas valstsvienību, nostiprinoties otrajā pozīcijā grupas turnīra tabulā. Svētdien igauņus uzņemsim Valmierā.

Mača pirmajā puslaikā Latvija demonstrēja vāju spēli uzbrukumā, bija lēna saspēle, kā rezultātā igauņi labi tika galā aizsardzībā. Vadībā bijām tikai divas reizes - pie 1:0 un 8:7. Igaunijas sastāvā paredzami līdera lomu uzņēmās Deners Jānimā, kurš guva lielu daļu mājinieku vārtu. Igaunijai labi izdevās ierobežot Daini Krištopānu, pie tam arī citiem spēlētājiem bija problēmas ar tikšanu labās metiena pozīcijās. Pēc 30 minūtēm bija iedzinējos ar 10:11.

Otrajā puslaikā spēlē iesaistījās Uvis Strazdiņš, kurš ikdienā spēlē Igaunijas čempionāta vienībā "Kehra". Uvis lieliski izmantoja savas iespējas, arī komanda jau biežāk sāka veidot ātras pārejas uzbrukumos, kas arī deva rezultātu, latviešiem gūstot trīs vārtus pēc kārtas (13:11). Lieliskā Latvijas aizsardzība dzina izmisumā igauņus, atviegloja darbu Artūram Kuģim, un pakāpeniski Latvija ieguva spēles kontroli. Izskaņā igauņi salūza, un Latvija guva pat pārliecinošu uzvaru ar sešu vārtu pārsvaru - 24:18.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais šajā spēlē bija Uvis Strazdiņš, kurš izcēlās ar pieciem vārtiem. Nilam Kreicbergam četri vārti, pa trim guva Egils Politers un Dainis Krištopāns, bet noteikti jāizceļ arī pieredzes bagātā Ģirta Lilienfelda atgriešanās, kura demonstrētā spēle bija viens no iemesliem, kāpēc spējām lauzt spēles gaitu. Un, protams, Evara Klešnika milzīgais darbs aizsardzībā, pie tā visa pamanoties gūt arī divus vārtus.

Svētdien Latvijas nacionālā izlase aizvadīs spēli Valmierā, vēlreiz tiekoties ar Igauniju. Šīs spēles sākums pulksten 15:10. Jāatzīmē, ka otrā mūsu grupas spēlē šovakar slovēņi izglābās viesos pret Nīderlandi un guva panākumu ar 27:26. Slovēņi tādējādi ar trim uzvarām trīs spēlēs ir grupas līdere, Latvija ir otrajā vietā (2-1), bet tālāk seko Nīderlande (1-2) un Igaunija (0-3).

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš - 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.