Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Krištopāns SEHA līgas čempions un "Final 4" MVP

2019-04-03

Latvijas nacionālās izlases līderis Dainis Krištopāns šovakar otro gadu pēc kārtas kļuva par SEHA līgas čempionu. Finālspēlē Skopjes "Vardar" ar rezultātu 26:23 pieveica Horvātijas klubu "PPD Zagreb".

"PPD Zagreb" izdevās labs spēles sākums, kad komanda izvirzījās vadībā pat ar 7:4, taču "Vardar" ar pārtraukuma palīdzību ātri sakārtoja savu spēli un drīz vien jau bija priekšā ar 8:7. Abas komandas pirmajā puslaikā demonstrēja agresīvu spēli aizsardzībā, un puslaika beigās savainojuma dēļ spēli nevarēja turpināt "Vardar" spēlētājs Kristians Disingers. Pēc 30 minūtēm "Vardar" bija vadībā ar 14:12.

Otrajā puslaikā kritās komandu rezultativitāte, un ilgāku laiku bija vērojama ļoti līdzīga spēkošanās. Vārtsarga Dejana Miloslavļeva lieliska spēle un izmantotās iespējas uzbrukumā 53. minūtē "Vardar" ļāva iegūt itin komfortablu 24:19. Izmanotojot "Vardar" atslābumu, Zagrebas klubs pietuvojās līdz mīnus viens (23:24), tomēr galotni Maķedonijas komanda nospēlēja droši, izcīnot uzvaru ar 26:23.

Dainis Krištopāns bija šīs spēles rezultatīvākais spēlētājs, ar desmit metienu palīdzību gūstot septiņus vārtus. Krištopāns tika atzīts arī par "Final 4" vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Simboliskajā izlasē tika iekļauti vēl trīs "Vardar" handbolisti - vārtsargs Dejans Miloslavļevs, kreisās malas spēlētājs Timurs Dibirovs un līnijas spēlētājs Stojanče Stoilovs.

1990. gadā dzimušais Krištopāns aizvada otro sezonu SEHA līgas titulētākajā klubā ''Vardar''. Krištopāns un ''Vardar'' SEHA līgā triumfēja arī iepriekšējā gadā. Kopumā ''Vardar'' ir četri šī turnīra tituli.

Šajā čempionātā piedalās komandas no Maķedonijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Serbijas, Slovākijas, Rumānijas un Bosnijas un Hercegovinas komandas. Pirmo reizi SEHA līgas turnīrs notika 2011. gadā. Krištopāns šajā turnīrā spēlējis arī Slovākijas ''Tatran'' un Baltkrievijas ''Meshkov''.