Dānijas vīri un Krievijas dāmas - pirmoreiz olimpisko čempionu godā
Jurdžam četri vārti Bundeslīgā, latvieši cīnās "play-off", Veršakovs atvadas no Pforcheimas
Krištopāns un "Vardar" izcīna vietu EHF Čempionu līgas "Final 4"
Latvijas U15 izlase atgriezusies no spēcīga turnīra Baltkrievijā
Latvieši rezultatīvi dažādās Eiropas handbola līgās
Dainis pieceļ kājās līdzjutējus Skopjē, "Vardar" lieliska uzvara
U17 izlases no Prāgas atgriežas ar daudzām uzvarām un iegūtu milzu pieredzi
Treneri iekļauj Krištopānu EHF Čempionu līgas zvaigžņu izlasē
Vēsturiskus panākumus Riodežaneiro olimpisko spēļu handbola turnīrā izcīnīja Dānijas vīriešu un Krievijas sieviešu valstsvienības, pirmoreiz vēsturē kļūstot par olimpiskajiem čempioniem.
Vīriešu turnīra finālā dāņi, kuru līdz šim augstākais sasniegums bija ceturtā vieta tālajā 1984.gadā, sacentās ar divkārtējiem olimpiskajiem čempioniem (2008., 2012.) francūžiem. Lai gan spēles rezultātu atklāja Dānija, pirmās minūtes kopumā veiksmīgāk aizvadīja Francija, kas atbildēja ar trim vārtiem pēc kārtas, iegūstot 3:1 vadību. Vēlāk gan dāņi atspēlēja nelielo deficītu un vadība mainījās vēl vairākkārt, bet puslaika izskaņu teicami aizvadīja dāņi, veicot izrāvienu 5:1 un no sev nelabvēlīgā 11:13 panākot 16:14.
Otrajā puslaikā dāņi saglabāja vadību un pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, turklāt puslaika vidusdaļā veica vēl vienu 5:1 izrāvienu, kas 49.minūtes sākumā ļāva sasniegt lielāko pārsvaru spēlē – 25:20. Iekrāto pārsvaru gan Dānija pamanījās gandrīz izsēt un trīs minūtes līdz beigām Nikola Karabatičs Franciju pietuvoja vienu vārtu attālumā – 26:25. Septiņu minūšu klusuma periodu dāņiem pārtrauca Lase Svans Hansens panākot 27:25, bet francūžu cerības apdzēsa jau pieminētais Karabatičs, divreiz pēc kārtas kļūdoties. Dānija spēlē triumfēja ar 28:26 un pirmoreiz kļuva par olimpiskajiem čempioniem.
Mikels Hansens bija rezultatīvākais čempionu rindās ar astoņiem gūtajiem vārtiem, bet Francijas rindās sešus vārtus guva Mihaels Gigū.
Spēlē par trešo vietu Eiropas čempione Vācija visumā pārliecinoši pieveica Poliju. Spēles sākums nedaudz veiksmīgāks bija poļiem, bet pakāpeniski vācieši pārņēma vadību un puslaiku noslēdza ar 17:13. Otrajā puslaikā Polijai tā arī neizdevās īsti pietuvoties un Vācija uzvarēja ar 31:25. Vācijai Tobiass Reihmans guva septiņus vārtus,bet Polijai pa pieciem vārtiem guva Pšemislavs Krajevskis un Kšištofs Lijevskis.
Par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts dāņu līderis Mikels Hansens, savukārt rezultatīvākā spēlētāja gods polim Karolam Bieleckim, kuram 55 vārti.
Galīgais vietu sadalījums:
1. Dānija
2. Francija
3. Vācija
4. Polija
5. Horvātija
6. Slovēnija
7. Brazīlija
8. Katara
9. Ēģipte
10. Argentīna
11. Zviedrija
12. Tunisija
Simboliskā izlase vīriešiem Rio 2016
Vārtsargs: Niklass Landins (Dānija)
Kreisā mala: Ūve Genšeimers (Vācija)
Kreisais ārējais: Mikels Hansens (Dānija)
Saspēles vadītājs: Nikola Karabatičs (Francija)
Labais ārējais: Valentīns Porte (Francija)
Labā mala: Lase Svans Hansens (Dānija)
Līnijas spēlētājs: Sedriks Sohandu (Francija)
Vērtīgākais spēlētājs: Mikels Hansens (Dānija)
Sieviešu turnīrā finālcīņā devās Krievijas un Francijas izlases – komandas, kas nekad nebija kļuvušas par olimpiskajām čempionēm. Krievijai labākais sasniegums bija sudrabs 2008.gadā Pekinā, bet Francijai – ceturtā vieta 2004.gadā Atēnās. Krievija pirms fināla bija vienīgā komanda dāmu turnīrā, kas nebija zaudējusi un par tādu palika arī pēc fināla. Jāpiebilst, ka komandas tikās jau grupu turnīrā, kur krievietes uzvarēja ar 26:25.
Jau pirmajā puslaikā krievietes diezgan ātri iekrāja vairāku vārtu pārsvaru un puslaiku noslēdza ar 10:7. Otrajā puslaikā pēc Elisones Pino metiena Francija panāca izlīdzinājumu (14:14), tomēr Krievija ātri vien atjaunoja vadību, piecas minūtes spēles beigām panāca +4 un uzvaru nosargāja – 22:19. Anna Vjahrijeva Krievijai guva piecus vārtus, Francijai ar tikpat vārtu guvumiem izcēlās Pino un Siraba Dembele.
Cīņā par bronzu iepriekšējo olimpisko spēļu uzvarētāja, kā arī pašreizējā Eiropas un pasaules čempione Norvēģija neatstāja cerības pasaules vicečempionei Nīderlandei, sakaujot to ar 36:26. Jau pirmā puslaika vidū norvēģietēm bija deviņu (!) vārtu pārsvars un spēles gaitā Nīderlandei tā arī neradās iespējas nopietni saasināt spēli. Nora Morka uzvarētāju labā guva septiņus vārtus.
Tieši Morka pārliecinoši kļuva par rezultatīvāko spēlētāju ar 62 vārtiem, taču neiekļuva simboliskajā izlasē. Par vērtīgāko spēlētāju tika atzīta krieviete Vjahireva.
Galīgais vietu sadalījums:
1. Krievija
2. Francija
3. Norvēģija
4. Nīderlande
5. Brazīlija
6. Spānija
7. Zviedrija
8. Angola
9. Rumānija
10. Dienvidkoreja
11. Melnkalne
12. Argentīna
Simboliskā izlase sievietēm Rio 2016
Vārtsardze: Kari Olvika Grimsbē (Norvēģija)
Kreisā mala: Poļina Kuzņecova (Krievija)
Kreisā ārējā: Elisone Pino (Francija)
Saspēles vadītāja: Darja Dmitrijeva (Krievija)
Labā ārējā: Aleksandra Lakrabē (Francija)
Labā mala: Natalī Hagmana (Zviedrija)
Līnijas spēlētāja: Heidi Loke (Norvēģija)
Vērtīgākā spēlētāja: Anna Vjahireva (Krievija)