Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

Dānija savā laukumā pirmo reizi kļūst par pasaules čempioni

2019-01-28

Svētdien noslēdzās pasaules čempionāts handbolā, kurš šogad notika Vācijā un Dānijā, un finālspēlē Dānija savu skatītāju priekšā Herningā pārliecinoši ar 31:22 pieveica Norvēģijas handbolistus. Dāņiem šis ir pirmais pasaules čempionāta tituls.

Gan Dānija, gan Norvēģija šogad centās iegūt pirmo pasaules čempionāta titulu, norvēģiem finālā spēlējot arī iepriekšējā čempionātā, taču samierinoties ar sudraba godalgām. Arēna uz spēli Herningā bija pārpildīta, klātienē spēli vērojot vairāk nekā 15 000 skatītāju, no kuriem lielākā daļa, protams, bija dāņi, kuri visa mača garumā, sākot jau ar komandu izsaukšanu, lika pretiniekiem justies maksimāli nekomfortabli.

Pašā spēles ievadā rezultāts uz tablo attīstījās līdzīgi, bet puslaika gaitā dāņi pakāpeniski savu pārsvaru audzēja. Dānija lieliski spēlēja aizsardzībā, vārtos teicami darbojās Niklass Landins, bet uzbrukumā neapturams bija šī čempionāta labākais spēlētājs Mikels Hansens, kuram norvēģi veltīja lielu uzmanību, vairāk iespēju attiecīgi parādoties arī citiem Dānijas izlases spēlētājiem. Līdz puslaika beigām Dānija spēja iegūt itin drošu septiņu vārtu handikapu - 18:11.

Norvēģijai bija svarīgi lauzt spēles gaitu otrā puslaika ievadā, kas viņiem neizdevās, gluži pretēji, Dānija turpināja palielināt savu handikapu un drīz vien ieguva jau plus deviņi (24:15). Pēc šāda pavērsiena Norvēģija vairs nespēja atgūties, kā rezultātā nevienā brīdī dāņu pārsvars vairs netika apdraudēts. Dānija kontrolēja notikumus laukumā, norvēģi samierinājās ar zaudējumu, dāņu līdzjutēji laicīgi varēja sākt svinības. Galarezultātā Dānija uzvarēja ar 31:22.

Bronzas spēle izvērtās intrigas pilna, jo uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējā uzbrukumā, kad Francijai Nikolā Karabatičs sekundi pirms mača noslēguma nodrošināja uzvaru pār Vāciju ar rezultātu 26:25.

Par čempionāta MVP jeb vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Mikels Hansens. Tika nosaukta arī 26. pasaules čempionāta simboliskā izlase: vārtsargs - Niklass Landins, kreisā mala - Magnuss Jēndals (Norvēģija), kreisais insaids - Sanders Sagosens, saspēles vadītājs - Rasmuss Lauge (Dānija), labais insaids - Fabians Vīde (Vācija), labā mala - Ferans Sole Sala (Spānija) un līnijas spēlētājs - Bjarte Mīrhols (Norvēģija).