Latvijas Handbola federācija YouTubeTwitterDraugiemFacebookInstagram

''Tenax Dobele'' izmanto ''Celtnieka" kļūdas un izcīna uzvaru

2018-12-08

Šovakar Rīgā Baltijas handbola līgas turnīra ietvaros savstarpējo spēli aizvadīja Latvijas handbola spēcīgākās komandas ''Tenax Dobele'' un ''Celtnieks Rīga''. Visai saspringtā spēlē uzvaru ar 30:28 izcīnīja Dobeles handbolisti.

Pirms šīvakara spēles augstāk turnīra tabulā atradās Dobeles komanda, kas četrās spēlēs bija guvusi divas uzvaras, reizi spēlējusi neizšķirti un piedzīvojusi arī vienu zaudējumu. ''Celtnieks Rīga'' ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem ieņēma ceturto vietu.

''Celtniekam'' joprojām ir milzīgas problēmas ar sastāvu, un arī šo spēli izlaida potenciālie komandas līderi Artūrs Lazdiņš, Artis Kurmēns un Kaspars Lisovskis, kura iztrūkums saspēles veidošanā šajā mačā bija īpaši jūtams. Šie faktori lika domāt, ka ''Tenax Dobele'' varētu uzvarēt pārliecinoši, par ko liecināja arī spēles sākums, kad viesi īsā laikā ieguva 8:3 pārsvaru.

Pēc šāda sākuma rīdzinieki gan nesalūza, spēja izlīdzināt spēli, un praktiski visu laiku komandas bija vienai otrai blakus, pirmajām 30 minūtēm noslēdzoties ar minimālu ''Tenax Dobele'' pārsvaru (15:14). Otrā puslaika sākumdaļā vadībā paspēja pabūt gan viena, gan otra komanda. Kopumā spēlē bija diezgan daudz kļūdas no abām vienībām, bet izskaņā vairāk kļūdījās ''Celtnieks''.

No 22:22 rezultāta ''Tenax Dobele'' guva trīs vārtus pēc kārtas (25:22). Drīz vien sekoja arī ''Celtnieka'' noraidījums, mājiniekiem bija jāriskē, kas rezultējās viesu trīs precīzos metienos tukšos vārtos (28:23). Izskaņā vēl pāris momentos ''Celtniekam'' bija iespēja atgriezt intrigu, tomēr ''Tenax Dobele'' izcīnīja diezgan drošu uzvaru ar 30:28.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais šajā spēlē ar septiņiem vārtiem bija Nils Kreicbergs, bet pa pieciem guva Egils Politers un Elvijs Lazda. ''Celtnieks Rīga'' sastāvā pārliecinošu līdera lomu uzbrukumā uzņēmās Vladislavs Košmans, kurš spēli noslēdza ar desmit vārtiem.

Šosezon Baltijas līgā komandas sadalītas divās grupās, no kurām A jeb spēcīgākajā grupā startē čempione "Riihimaen Cocks", kā arī "Polva Serviti", "SKA Minsk", "ZTR Zaporozhye", "Dragunas Klaipeda" un "Kehra / Horizon Pulp & Paper". "Tenax" un "Celtnieks" cīnās B grupā, kur pretiniekos būs jau pieminētās "Tallinn" un "Viljandi", kā arī Lietuvas klubi "Granitas" un "Šviesa".

Ceturtdaļfinālā iekļūst tikai B grupas divas labākās komandas, sacenšoties ar A grupas 2. un 3. spēcīgāko komandu (vēl vienā pārī uzvarētāju ceturtdaļfinālā savā starpā noskaidros A grupas 4. un 5. komanda). A grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies "Final 4", izslēgšanas spēles uzsākot no pusfināla.